Sipariş ve Teslimat

Siparişimin teslimat süresi ne kadar? Lamizon.com’dan verdiğiniz siparişler, kargoya teslim edildikten sonra ortalama 1-3 iş günü içinde size teslim edilmektedir. Teslimat süresi, kargo şirketinin o bölgeye gerçekleştirdiği dağıtım planına göre değişebilir.

Siparişim ne zaman işleme alınır? İş günleri dışında verilen siparişler, takip eden ilk iş günü içinde işleme alınır. İş günleri hafta içi 08:30-18:00 saatleri arasındadır. Kampanya dönemleri ve resmi tatiller gibi özel dönemlerde siparişlerin ulaşma süresi 1-5 iş günü olabilir. Acil siparişleriniz için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim? Siparişlerinizin durumunu Lamizon.com’a üye giriş yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünde yer alan “Siparişlerim” kısmından takip edebilirsiniz.

Kargo bedeli öder miyim? Lamizon.com’dan yapacağınız alışverişlerde Türkiye’nin her yerine 60,00 TL kargo bedeli alınmaktadır. 1000 TL üzeri siparişlerinizde kargo bedeli alınmamaktadır.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim? Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon ya da ürüne zarar gelmiş bir durum varsa, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde hasar varsa, ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Lamizon.com’a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

Kargo, teslimat için adresime geldiğinde beni bulamazsa ne olur? Eğer teslimat adresinde kimseye ulaşılamazsa kargo firması kapınıza bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde kargo şubesinin adres ve telefon bilgileri bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamazsa siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, pusuladaki bilgilerle kargo şubenize ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kargomu nasıl takip edebilirim? Kargo takip numaranıza Lamizon.com’da “Hesabım” > “Siparişlerim” bölümünden ulaşabilirsiniz. Kargo takip linkiniz, üyelik yaparken kullandığınız e-posta adresinize de gönderilmektedir.

Siparişimi hangi kargo firması teslim edecek? Lamizon.com’dan yapacağınız tüm alışverişleriniz Türkiye’nin her yerine Sürat Kargo ile teslim edilmektedir.